Коломия Єднає

Коломия https://www.booked.net
+10...+20° C
Background Image

Музей писанкового розпису

проспект В'ячеслава Чорновола, 43Б, Коломия, Івано-Франківська область
Телефон 03433 27891
Specification

Музей писанкового розпису було створено на основі колекції писанок Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини, який від 1996 року має назву Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського.

Вперше музей писанок урочисто був відкритий 26 жовтня 1987 р. у приміщенні церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії — пам′ятки архітектури ХVІ ст., якраз на 400–річчя від дня її заснування у місті Коломиї.

Церква–музей стояла на перехресті жвавих автомобільних шляхів, що зумовило активне відвідування музею, хоча експозиції виставлялись лише в літній період. У 1990 році церква була передана віруючим і Музей змушений був переїхати, не отримавши постійного приміщення. З 1992 року Музей писанкового розпису розміщувався у малопристосованому будинку на вулиці Р. Шухевича, 78.

У вересні 2000 році спеціально для збереження і експонування творів писанкового розпису — писанок, було побудовано архітектурну споруду у формі найбільшого у світі писанкового яйця, яка згодом стала візиткою Коломиї. Урочисто Музей було відкрито 23 вересня 2000 року під час Х Міжнародного Гуцульського фестивалю. Будівля була спроектована архітектором Ігорем Євстахійовичем Шумином. Концепцію експозиції музею розробила директор Ярослава Ткачук, а втілили в життя коломийські художники В. Андрушко й М. Ясінський. Оригінальна споруда будинку містить у собі частину пам′ятника писанці, висота якого сягає 13,5 метрів, а діаметр 10 метрів. Таким чином, коломийський пам′ятник є найбільшою писанкою у світі.

Експозиція Музею налічує понад 12 000 писанок і декоративних яєць із різних регіонів України та країн світу. У колекції писанкового розпису зберігаються традиції ще дохристиянських часів. Серед експонатів музею є також писанки з підписами відомих політичних діячів України.

У Музеї постійно відбуваються різноманітні виставки майстрів народного мистецтва, проводяться майстер–класи з розпису писанки, представлено експозицію історії писанкового розпису тощо.

За результатами акції Сім чудес України Музей посів 8–е місце за голосами інтернет-користувачів і 17–е місце за голосами експертів.

У 2017 році за високий рейтинг від відвідувачів Музей писанкового розпису отримав сертифікат-відзнаку від популярного у всьому світі сайту для мандрівників TripAdvisor, на якому міститься понад 500 мільйонів відгуків про заклади туристичної сфери у всьому світі

No Reviews

проспект В'ячеслава Чорновола, 43Б, Коломия, Івано-Франківська область

Побудувати маршрут
Написати листа