Коломия Єднає

Коломия https://www.booked.net
+10...+20° C
Background Image
проспект Михайла Грушевського, 1, Коломия, Івано-Франківска область, Україна
Телефон 03433 50823
08.00 - 17.15

Початком відліку європейського міста є ратуша. Коломийська ратуша має багату історію. Раніше тут була фортеця, від якої до нашого часу нічого не залишилося. Найймовірніше, вона була зруйнована у часи монгольської навали. Замок відновили за польського панування в середині XIV ст., розмістилася твердиня саме в районі сучасної ратуші. Це був так званий «Старий двір».

Протягом XV–XVII ст. місто зазнавало нищівних руйнувань внаслідок нападів волохів, татар і турків, але постійно відновлювалось та відбудовувалось. Не дивно, що його архітектурний вигляд має виразний австро-угорський характер забудови, коли дерев’яні споруди замінювались кам’яницями. Площа Ринок за Середньовіччя відрізнялася від знайомої нам тепер. Це був великий незабудований майдан з ратушею посередині. У 1405 р. місто отримало Магдебурзьке право, відтак, очевидно, що невдовзі була споруджена і перша ратуша.

У 1865 р. пожежа знищила давню ратушу і більшу частину будівель навколо площі. У 1871 р. тут у полум’ї чергової пожежі згоріло 27 будинків. Тому, коли у 1877 р. для погорільців розпочали спорудження будинків, нову ратушу було вирішено перенести на протилежний бік площі, на південний захід. Побудували її, вибравши для цього дуже незвичне розташування – на розі –
в Україні немає жодного магістрату, щоб стояв би  впівоберта до головної площі. А на місці, де мала б стояти за традицією ратуша, звели будинки для містян.

Нова мурована споруда (заввишки 32 м) неоренесансного стилю зі шпилястим готичним дахом нагадувала класичні елементи фортифікації минулої доби. 1 листопада 1918 р. на маківці ратуші вивісили синьо-жовтий прапор – державний символ щойно проголошеної ЗУНР. Далі будівля була свідком польської і  радянської окупацій. До 1944 р. тут розміщувались магістрат і міська управа, а з 1947 р. – стоматологічна поліклініка і медичне училище. В 1970 році під час ремонту та реконструкції , висоту вежі  збільшили на величину трохи більше метра і тепер вона становить  33 метри. У 1990 році,  ратуші повернули статус адміністративної будівлі міста (протягом 1990-1992 рр. кілька кімнат першого поверху займали Музей історії Коломиї, місцеве телебачення, редакційно-видавничий комітет «Енциклопедія Коломийщини»).  Сьогодні тут засідає міська рада та виконавчий комітет міста. Зазвичай, від ратуші, урочисто вирушає урочиста хода під час Дня міста (19 серпня), перед ратушею відбуваються концерти й фестивалі, а під час міських святкувань, місто запрошує народних майстрів.

No Reviews

нтарі відсутні

проспект Михайла Грушевського, 1, Коломия, Івано-Франківска область, Україна

Побудувати маршрут
Імя
Написати листа